Galatasaray

Ahmet Nur Çebi’den Sert Sözler

Süper Lig’de son haftaya girilirken Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den çarpıcı açıklamalar geldi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çebi, şampiyonluk yarışı ve Galatasaraylı yöneticiler hakkında konuştu.

Çebi, Galatasaray’ın son hafta maçındaki rakibi olan Yeni Malatyaspor için ise “Her ne hikmetse ligin sonuna doğru gelindiğinde sürekli hoş olmayan başka şeyler konuşuluyor. Hiçbir şekilde averaj takımı olmaz. Malatya şehrine yıllarca averaj takımı olarak anılmak istemez. Ben Malatyaspor’un o gün elinden gelenin en iyisini yapacağından şüphem yok. Malatyalılar averaj takımı olarak anılmak istemezler. Beşiktaşlı arkadaşlarımızın söylenenlere inanmamalarını istiyorum. Takımların mücadelelerinde müdahaleler olduğuna ilişkin sözler oluyor. Malatya, Anadolu’nun mert karakteridir. ” şeklinde konuştu.

“Yusuf Günay’ın işi gücü yok mu? Koskoca Galatasaray’ın yöneticisi. Beşiktaş’ın soyunma odası koridorlarında yaşanandan sana ne? Yusuf Günay, Galatasaray camiasını temsil ediyor. Ona mı düşmüş bu işi takip etmek? Sana yakıştı mı bunu takip etmek. Yakışmış demek ki. Herhalde kendilerine tavsiyede bulunuyorlar demek ki iletişim ekibinden.”

“Beşiktaş Kulübü olarak yasalara ve kurallara uymak zorundayız. Buna hassasiyet gösteriyoruz. Şampiyon olduğumuz takdirde tabii ki taraftarımızın kucaklaşmak isteyeceğini anlıyorum. Ama bir başka sahadan ziyade, kendi sahamızda şampiyonluk kutlamak isteriz. Göztepe karşısında şampiyonluk elde etmemiz halinde, sahamızda kutlama yapmak isteriz. Orası, Göztepe’nin mabedi ve orada şampiyonluk kutlamayız. Ama herhalde, Karagümrük’ün soyunma odasında sevindiği gibi, futbolcular da soyunma odasında sevinebilir. Ama aleni şekilde sahanın ortasında bayrak dikmenin peşinde değiliz. Başkasına nazire olsun diye yaşamıyoruz”

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu