Fenerbahçe

Fenerbahçe’nin yıldızı Trabzonspor’a imzayı atıyor!

Trabzonspor, yeni sezon için iddialı bir transfer yapmaya hazırlanıyor ve Süper Lig’e damga vuracak bir ismi kadrosuna katmayı planlıyor. Bordo-mavililer, Fenerbahçe’de sözleşmesi bulunan bir yıldız oyuncuyu transfer gündemine aldı.

Trabzonspor’da transfer çalışmaları başladı ve Dimitris Pelkas’ın ilk transferleri olacağı konuşuluyor. Karadeniz Gazetesi’nin haberine göre, Yunan oyuncu Fenerbahçe ile opsiyonunun yenilenmemesi konusunda anlaşma sağladı ve transfer sezonunun açılmasıyla birlikte Trabzonspor ile sözleşme imzalayacak.

Pelkas, Lille’e dönmeye hazırlanan Yusuf Yazıcı’nın yerine Trabzonspor forması giymeyi planlıyor. Transferde Bakasetas ve Siopis’in aracılık ettiği söylenirken, Pelkas’ın alacağı ücret hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmaya başlandı.

Bahsedilen rakamlara göre, Pelkas’ın alacağı ücret, şu anda Yusuf Yazıcı’nın aldığı ücretin yaklaşık üçte biri düzeyinde olduğu konuşuluyor.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’de İsmail Kartal yönetiminde form grafiğini yükselten Dimitris Pelkas, daha sonra Jesus tarafından Hull City’ye kiralanmıştı. Hull City’de bu sezon 26 maça çıkan Pelkas, 2 gol ve 1 asistlik bir performans sergiledi.

Trabzonspor’un Dimitris Pelkas transferiyle güçlendirmeyi planladığı orta saha hattı, Yusuf Yazıcı’nın ayrılmasıyla oluşacak boşluğu doldurmayı hedefliyor. Pelkas’ın yetenekleri ve deneyimiyle takıma katkı sağlaması bekleniyor.

Trabzonspor’un transfer çalışmaları devam ederken, Dimitris Pelkas transferinin resmiyet kazanmasıyla birlikte hangi oyuncuların daha kadroya dahil edileceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu