Trabzonspor

Fırtına’da Flaş Ahmetcan Kaplan Gelişmesi

Bordo mavili ekibin sezon başında Ajax’a gönderdiği genç yıldızı hakkında flaş bir gelişme yaşanıyor.

Trabzonspor’dan Ajax’a transfer olan Ahmetcan kaplan için Tolunay Kafkas’tan açıklama geldi.

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas,Trabzonspor’dan Ajax’a transfer olan Ahmetcan Kaplan için “60-70 Milyon’a satarım diye alıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kafkas şöyle konuştu:

Böyle bir durumumuz var. Ben birinci anlattığım modeli doğru bulmuyorum, ikinciyi buluyorum. Çünkü ülkenin şartları, ülkenin durumu tam aksine üretmemiz gereken bir yapıya dönüldü.

Oyunculara gelince de tabii oyuncuların adına ben bir şey söylemem çok doğru değil ama benim gördüğüm benim anladığım, yurt dışına gitmeyi daha doğru buluyorlar. Bu oyuncuların birçoğu yurt dışına gider ve genç milli takımların ve Ümit milli takımın çerçevesinde gidiyor.

Çünkü uluslararası seviyede oynandığı için çok scout geliyor.

Çok seyrediyorlar. Avrupalılar şöyle yapıyor. Bir oyuncuyu alıyorlar. Onun aldığı o oyuncu 18 yaşında verdiği parayı tutarsa zaten ben hem takımım faydalanır uzun zaman içerisinde, hem de ben bu oyuncuyu satarım modunda alıyorlar.

Giden oyuncuların hepsi gerçekten üst düzey oyuncular. Emirhan, Ahmet, Ömer Faruk Beyaz, Ahmetcan Kaplan üst düzey oyuncular. Ajax kulübü 9.5 Milyon Euro para veriyor. En az 60-70 milyon euroya satarım diye bu adamı transfer ediyor.

Bunun için bizim de üretebileceğimiz altyapımız, altyapıdan çıkarabileceğimiz bir mekanizma ve satacağımız oyuncular ile en azından çok büyük bir ekonomik gelir elde edersiniz ama bu çok zor bir iş. Bu insanlar söylediğim gibi çok emek harcıyorlar ve belli bir miktar para harcıyorlar bu akademilere. Sonuçta bu işin sürdürülebilir bir yapı oluşturuyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu