GalatasaraySüper Lig

Galatasaray’da Büyük Anlaşma

Sarı Kırmızılı ekibin başkanı Burak Elmas, tarihin en büyük anlaşmasını imzaladı.

STADIN YENİ ADI AÇIKLANDI

Galatasaray’ın stadının yeni adı “Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu” oldu.

BURAK ELMAS’IN AÇIKLAMALARI

Seçim sürecinde taraftarımıza söz vermiştik sponsorluklarla ilgili. Adaylık sürecinde yabancı bir şirketle ön anlaşma yapmıştık. Bazı detaylar istediğimiz gibi değildi. Daha sonra Galatasaray ile birlikte olmak isteyenler ile görüştük. Erden Timur, en iyi teklifi sundu. Benim için bu birlikteliğin başka bir anlamı da var. Erden Timur, içimizden biri. Çok iyi bir Galatasaraylı. Hem gönlüyle hem imkanlarıyla hep Galatasaray’ın yanında olmuş bir kişi. Nef markasıyla zaten birçok projeleri olmuş biri.

Erden Timur ile birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. Ciddi anlamda sosyal sorumluluk projelerini geçiren, topluma dokunan bir marka. Galatasaray ile mükemmel uyuşan bir marka. Türk sponsorluk firması olduğu ve Türk Lirası Koruma Kanunu nedeniyle anlaşmayı Türk Lirası olarak yaptık.

Bu anlaşma ve forma sponsorluk anlaşmasıyla birlikte Galatasaray tarihinin en büyük iki sponsorluk anlaşmasını yaptık. Bir önceki stadyum isim anlaşması 30 milyon TL artı KDV’ydi. Türk spor tarihinin en büyük stadyum isim sponsorluğu oldu. Bu anlaşma umarım sonsuz başarılar getirir.

Sevgili dostum, kardeşim, yol arkadaşım Erden Timur’a bir Galatasaraylı olarak teşekkür ediyorum. İyi ki var, iyi ki bizimle…

Anlaşma 725 Milyon TL. Bu anlaşmanın 5+5 yıl ve artan rakamlarla nakit gelecek. Bu sefer stadyum isim hakkında kulübümüz ve amatör şubelere de gidecek. Nakit akışını SPK nedeniyle paylaşamıyorum ama her yılın parası belirtilen takvimlerde ödenecek.

Tüm anlaşma nakit karşılığı, sadece nakit alacağız. Erden Bey’in bu dönem Galatasaray’a, Türk sponsoruna verdiği desteği çok takdir etmek lazım. Ülkemizin, sporumuzun içinde bulunduğu koşullarda birçok spor dalımız sponsor bulmakta zorlanıyor. Erden Bey vizyoner bir tutumla Türkiye’nin en büyük markalarından ikisini bir araya getirdi.

Tüm kulüplerin durumunu tüm Türkiye biliyor. Biz 1-2 seneyi kurtarıp popüler olmaktan çok 10-20 senesini kurtarmaya çalışıyor. Buradan gelecek parayı yeniden yapılanmanın, borç azaltmanın parçası olarak kullanacağız. Tüm ilave kaynaklarda borçları ödenebilir, operasyonu devam ettirilebilir hale getirmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu