Galatasaray

Okan Buruk: “Yakında açıklarız, düşündüğümüz isimler var, dün kendisi beni aradı”

Galatasaray yeni teknik direktörü Okan Buruk, yaz transfer döneminde yapılacak takviyeler hakkında konuştu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Teknik Direktörü Okan Buruk, imza töreninde açıklamalarda bulundu.

İşte teknik direktör Okan Buruk’un açıklamalarından öne çıkanlar;

OKAN BURUK’TAN TRANSFER AÇIKLAMASI

“Galatasaray’da potansiyelli oyuncular var. Transferler var. Oyuncuları göreceğiz, tanımak istiyorum. En iyisini nasıl yapabiliriz, bakacağız. Bazı oyuncular bizle olacak, bazı oyuncular özellikle gençler belki kiralanacak. Bunu Yunus’ta yaşadık. Gitti, güçlü geldi. Bu takımın mevcut ana ihtiyaçları var. Özellikle orta sahadaki eksikler üzerinde yoğunlaşacağız. Hem Türk oyuncular hem yabancı, kaliteli, direkt fayda sağlayacak oyuncuları kadromuza katmak istiyoruz.”

“Takviyeye ihtiyacımız var. Özellikle orta sahada görünen eksiklikler üzerine çalışmalar yapacağız. Türk oyuncular da almak istiyoruz. Oyuncular, çevresindeki iyi oyuncularla, daha iyi performans verir.”

“Antrenman programımız 4 Temmuz olarak planlanmıştı. 27 Haziran’a çektik. Akşam üzeri antrenmana başlayacağız. Hedeflerimizi belirteceğiz, isteklerimizi anlatacağız. Sahada da onlara iyi çalışacağımızı göstereceğiz. Planlamamız var. Antrenman yüklerini belirleyeceğiz”

“Mbaye Diagne sakatlıktan döndü, durumunu kontrol edeceğiz. Diagne, Gomis ve Muhammed’i önce göreceğiz. Galatasaray bu bölgede çok fazla oyuncuyla olmak zorunda. Bu bölgeye takviye yapabiliriz. Çok fazla çift santrforla oynadım. Durumlarına bakacağım.”

“Galatasaray takımının orta sahasındaki oyuncuları oyunun iki yönünü de oynayabilmeli. Galatasaray’da oynuyorsanız gol ve asist de yapabilmelisiniz. O yüzden orta sahaya takviye düşünüyoruz. İki yönünde de iyi olan isimler düşünüyoruz.”

“4’LÜ SAVUNMA DÜŞÜNÜYORUZ”

“Başakşehir’de 4-3-3, 4-2-3-1, 4-4-2’yi kullandık. 4’lü savunma düşünüyoruz. Önüne ise oyuncu tiplerine göre bakacağız. Oyuncu zekası da çok önemli. Zeki oyuncularla çok daha fazla oyundan verim alabilirsiniz. Galatasaray oyuncuları da çok zeki. Birkaç formasyon olur”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu