Galatasaray

Ryan Babel: “Galatasaray ile devam etmek isterim, Gedson Fernandes…”

Galatasaray’ın Hollandalı oyuncusu Ryan Babel, geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Saha dışındaki hayatında çok duygusal ve sevgi dolu bir insan olduğunu söyleyen Ryan Babel, ”Ben, hassas ve duygusalım ama futbol içinde tabii ki bunu göstermemek gerekiyor, her zaman güçlü bir izlenim uyandırmalıyız. Çünkü eğer gösterirseniz insanlar bunu bir zayıflık olarak algılayabiliyor ama tabii ki günün sonunda bizler de insanız, tabii ki de bizim de duygularımız ve hislerimiz var. Ben normalde duygusal ve sevgi dolu bir insanım” dedi.

”GEDSON BİZE ÇOK YARDIMCI OLABİLİRDİ”

Gedson Fernandes’in çok iyi bir futbolcu olduğunu ve onunla iyi ilişkileri olduğunu söyleyen Babel, ”Gedson Fernandes takıma katkı sağlayabilirdi. O gerçekten çok iyi bir insan ve bu çok önemli bir özellik. Hangi takıma giderse gitsin katkı verebilecek kalitede bir oyuncu. Bu sezon bize gelseydi gerçekten çok yardımcı olurdu” dedi.

”GALATASARAY İLE DEVAM ETMEK İSTİYORUM”

İstanbul’da ailesiyle birlikte çok mutlu olduğunu söyleyen Babel, ”Bana kalırsa Galatasaray ile devam etmek isterim ama şu an bunu bilmiyoruz. Benimle bunu görüşecek olan yeni yönetim bile gelmedi. Ortada bilmediğim bir durum söz konusu ama ben İstanbul’u seviyorum, büyük bir kulüpte oynamayı seviyorum yine söylüyorum bana kalsa ben oynamak isterdim tabii ki” şeklinde konuştu.

”MAAŞIMIN KONUŞULMASI SAYGISIZLIK, HOŞ DEĞİL”

Maaşının konuşulmasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu, şöyle konuştu;

”Benim geldiğim bir yerde birinin maaşından bahsetmek hoş bir şey değildir ve bu saygısızlıktır. Biz oyuncular arasında bile birbirimize ne kadar maaş aldığımızı sormayız, bu kibar bir davranış değildir. Benim kontratım üzerinden değil teknik açıdan yorumlanmam gerektiğini düşünüyorum. Sahada nasıl oynadım, bunun üzerinden yorumlanmam gerektiğini düşünüyorum. Ben o kontratı kazanmışım ve hakkettiğim kontratı almışım. Bu konuda benim bir suçum yok, bu durum kulüple benim aramda bir şey.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu