Trabzonspor

Trabzonspor Gözünü İç Transfere Çevirdi

Yaz transfer döneminde kadrosuna önemli takviyeler yapan Trabzonspor, gözünü iç transfere çevirdi.

Sezon öncesi dış transferde çok önemli isimleri transfer eden Trabzonspor, iç transfer görüşmelerine de erkenden başladı.

Edinilen bilgilere göre özellikle takımın yıldız ismi Nwakaeme’nin sözleşmesini aralık ayındaki seçime kadar uzatmayı planlayan Trabzonsor yönetimi, Nijeryalı yıldızını menajeriyle temasa geçti. Trabzon’da kalmak isteyen Nwakaeme’nin, 1.5 milyon euro’luk ücretinin 2 milyon euro seviyesine çekilmesi bekleniyor.

Yabancı kuralının değişmesinin ardından yerli ihtiyacını göz önünde bulunduran yönetim, Yusuf Sarı’yı kadroda tutacak. Nwakaeme gibi sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Yusuf Sarı’yla da temaslar hızlandı. Genç oyuncunun, 1.5 milyon TL’lik yıllık maaşına önemli oranda zam yapılacağı öğrenildi.

İç transferde gündemdeki bir diğer isim ise Edgar le… Sözleşmesinde 1 yıl opsiyonu bulunan deneyimli savunma oyuncusunun sözleşmesi uzatılacak. Opsiyonun devreye girmesi halinde önümüzdeki sezon 800 bin euro alacak olan Edgar’ın ücretine ekstra zam yapılacak. Bordo-mavili yönetim, 3 oyuncunun da kontrat belirsizliğini giderip, tamamen saha içine odaklanmalarını hedefliyor. Aralıktaki seçim öncesi, imzaların atılması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu