Galatasaray

Uğur Meleke: “Neredeyse Mourinho’yu kovduruyordu, Galatasaray için büyük transfer başarısı olur”

Galatasaray, Norveç ligi ekiplerinden Bodo/Glimt formasını terleten 23 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Ola Solbakken’i kadrosuna katmak istiyor.

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Uğur Meleke, Galatasaray’ın olası Solbakken transferini değerlendirdi.

İşte Meleke’nin bugünkü yazısı:

“NEREDEYSE MOURINHO’YU KOVDURUYORDU”

Moneyball filmini seyretmişsinizdir. Doğru arama-tarama ile doğru matematikle çok ucuza mâl edilen oyunculardan nasıl maksimum verim alınabileceğin anlatan bir hikâye. İşte Bodo/Glimt böyle bir kulüp. Son yıllarda Hauge gibi, Zinckernagel gibi, Berg ve Botheim gibi birçok yıldızı keşfedip büyük liglere gönderdiler. Solbakken de aynı metodolojinin güzel bir ürünü.”

“ROMA’YA 3 MAÇTA 3 GOL ATTI”

Henüz 22 yaşında. Hem süratli hem de yetenekli bir kanat oyuncusu. Bodo’nun geçtiğimiz sezon Roma’yı sürklase ettiği maçın yıldızıydı. Roma’ya karşı 3 maçta 3 gol attı. Hem Calafiori’ye hem Ibanez’e çok güçlük çıkardı. Hatta Mourinho’nun da 6-1 sonrası topun ağzına gelmesinde başrol oynayanlardandı.

Galatasaray eğer 22 yaşında, Norveç A Milli Takım oyuncusu, geçen sezon Avrupa’da çok iyi iş yapmış bu kanat oyuncusunu transfer edebilirse bence önemli bir başarı olur. Ancak Türk takımlarının Solbakken’leri almak kadar Bodo/Glimt’in stratejisini anlamaya ve taklit etmeye ihtiyacı var bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu