Trabzonspor

Uğurcan Çakır’ın Ayrılığı Açıklandı

Trabzonspor’un yükselen değerlerinden biri olan Uğurcan Çakır’ın sezon sonunda takımdan ayrılacağı öne sürüldü.

Deneyimli file bekçinin Trabzonspor macerası sezon sonunda bitiyor. Trabzonspor’da şampiyonluğa koşan Uğurcan Çakır, yeni sezonda Avrupa’ya açılıyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu daha önce yaptığı açıklamada Valencia’dan Uğurcan Çakır için satın alma opsiyonlu kiralama teklifi aldıklarını ve reddettiklerini açıklamış, başarılı kaleci için en az 15 milyon euro talep ettiklerini duyurmuştu.

Milliyet yazarı Cemal Ersen, Uğurcan Çakır transferine dair açıklamalar yaptı. Uğurcan Çakır’ın sezon sonunda büyük olasılıkla Trabzonspor’dan ayrılacağını belirten Cemal Ersen’in sözleri şöyle:

“UĞURCAN ÇAKIR SEZON SONUNDA TRABZONSPOR’DAN AYRILIYOR”

“Trabzonspor büyük olasılıkla sezon sonunda Uğurcan ile vedalaşacak. Onun da şampiyonluk yaşamış bir takımın lideri olarak gözü arkada kalmayacak. Erce var, Arda var, Muhammed var. Trabzonspor’un kalesinde maden var. Sevgili Uğurcan. Ayrılıklar ve vedalar her zaman hüzünlü olur. Elbette kariyerin önemli. Seni sen yapan kulübüne önemli katkılar sağlayarak gideceksin. Ama lütfen parayı değil, geleceğini ve temsil edeceğin ülkeni düşün. Öyle bir kulübe git ki, dönüşün Tugay Kerimoğlu’nun Blackburn Rovers’dan ayrılırken yaşadığı gibi muhteşem bir final ile olsun!”

UĞURCAN ÇAKIR’IN TRABZONSPOR İSTATİSTİKLERİ

Trabzonspor formasıyla tüm kulvarlarda toplam 142 maça çıkan Uğurcan Çakır, 35 karşılaşmada kalesini gole kapatmayı başardı. Bu arada 2014 yılında 50 bin euro olan değerini 2022’de 17 milyon euroya yükselten Uğurcan Çakır, Süper Lig’in en değerli oyuncusu konumunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu