Trabzonspor

Yıldız futbolcu Avrupa yolcusu!

Trabzonspor’un önemli oyuncularından Anastasios Bakasetas’a, transfer teklifleri gelmeye devam ediyor. Son olarak İtalyan takımı Bologna, Yunan oyuncu için teklifte bulundu. Kulübün mali durumunu da göz önünde bulunduran Trabzonspor, beklenmedik bir ayrılığa zorlanabilir.

Anastasios Bakasetas, Trabzonspor’un yıldız on numarası ve Wolfsburg’un ardından şimdi de Bologna’nın ilgi odağı haline geldi. Bakasetas’ın sözleşmesi, 2024 yazında sona eriyor ve Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon’un sezon başındaki ısrarı serbest kalır maddesi yüzünden sonuçsuz kalmıştı. Oyuncu için kulüp, uygun bir teklif gelmesi halinde transferi onaylayabileceği sinyalini veriyor.

Trabzonspor, Bakasetas’ın güncel piyasa değerinin 11 milyon euro olduğunu ve oyuncunun sözleşmesinde 12 milyon euroya serbest kalır maddesi bulunduğunu belirtiyor. Ancak Lizbon’un bu bedeli ödememesi nedeniyle oyuncunun transferi gerçekleşmemişti. Bu sezon haricinde sadece bir yıl daha sözleşmesi kalan oyuncunun bedava ayrılma ihtimali de göz önünde bulundurularak, uygun bir mali zeminde transferine onay verilebileceği ifade ediliyor.

Son olarak Bologna, Wolfsburg’un ardından Bakasetas için 7 milyon euroluk teklifte bulundu ve Alman takımının önüne geçti. Trabzonspor, 12 milyon euroluk serbest kalma bedelinden bağımsız olarak, 8 milyon euro civarında bir rakamın transferi onaylayabileceği düşünülüyor.

Bakasetas, Trabzonspor’da mutlu olduğunu ve kariyerine burada devam etmek istediğini belirtiyor. Ancak aynı zamanda Avrupa’da bir maceraya da sıcak baktığını ifade ediyor. Kulüplerin anlaşması halinde oyuncunun transfer olmayı makul bulduğu ve daha büyük bir ligin kendisi için bir fırsat olacağı vurgulanıyor.

Bakasetas, bu sezon Trabzonspor forması ile toplam 33 maçta yer aldı ve 11 gol ile 11 asistlik önemli bir katkı sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu